Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Διακρίσεις » Προβολή Διάκρισης

Προβολή Διάκρισης

24.11.2016

Εκλογή της Αναπλ. Καθηγήτριας κ. Παρασκευής Ματσώτα στο ΔΣ της Ευρωπαϊκής Εταιρείας Αναισθησιολογίας

24/11/2016

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΚΤΙΚΟΥ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ
ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ (Δ.Ε.Π.)

Στα πλαίσια της προσπάθειας του Συλλόγου μας να δημοσιοποιούμε τις σημαντικές διακρίσεις των μελών μας σε εθνικό και διεθνές επίπεδο με μεγάλη χαρά ενημερώνουμε την επιστημονική μας κοινότητα για την εκλογή της συναδέλφου μας, Αναπλ. Καθηγήτριας Αναισθησιολογίας, στη Β’ Αναισθησιολογική Κλινική στο Π.Γ.Ν. “Αττικό” κ. Παρασκευής Ματσώτα στο ΔΣ της Ευρωπαϊκής Εταιρείας Αναισθησιολογίας (Board of Directors, European Society of Anaesthesiology – ESA).

Η διάκριση αυτή είναι το επιστέγασμα πολλών ετών συνεχούς ερευνητικού, κλινικού, εκπαιδευτικού και οργανωτικού έργου της συναδέλφου μας στον τομέα της Αναισθησιολογίας.

Η εκλογή αποτελεί διάκριση για τη Σχολή μας και το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο της Αθήνας.

Ο Πρόεδρος Η Γεν. Γραμματέας
Στάθης Ευσταθόπουλος