Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Διακρίσεις » Προβολή Διάκρισης

Προβολή Διάκρισης

18.10.2016

Διάκριση του Αναπλ. Καθηγητή της Ιατρικής κ. Κων/νου Τριανταφύλλου

18/10/2016

Στο πλαίσιο της προσπάθειας του Συλλόγου μας να δημοσιοποιούμε τις σημαντικές διακρίσεις των μελών μας σε εθνικό και διεθνές επίπεδο με μεγάλη χαρά ενημερώνουμε την επιστημονική μας κοινότητα για την εκλογή του συναδέλφου μας Αναπλ. Καθηγητή κ. Κων/νου Τριανταφύλλου για τα δυο επόμενα έτη στο ΔΣ της Ευρωπαϊκής Εταιρείας για την Ενδοσκόπηση του Πεπτικού Συστήματος (European Society of Gastrointestinal Endoscopy - ESGE), μεταξύ 10 υποψηφίων.

Η διάκριση αυτή είναι το επιστέγασμα πολλών ετών συνεχούς ερευνητικού, κλινικού, εκπαιδευτικού και οργανωτικού έργου του συναδέλφου μας στον τομέα της ενδοσκόπησης. Είναι μόλις η δεύτερη εκλογή Έλληνα αντιπροσώπου στα 52 χρόνια ζωής της Εταιρείας.

Η εκλογή αποτελεί διάκριση για τη Σχολή μας και το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο της Αθήνας.

Ο Πρόεδρος
Στάθης Ευσταθόπουλος
Καθηγητής
Η Γεν. Γραμματέας
Μαρία Λυμπέρη
Καθηγήτρια

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΚΤΙΚΟΥ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ (Δ.Ε.Π.)