Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Ανακοινώσεις απο τρίτους » Προβολή ανακοίνωσης από τρίτους

Προβολή ανακοίνωσης από τρίτους

04.03.2013

Τελέστηκαν τα εγκαίνια του «Ιατρείου Α’ Βοηθειών – Αγωγής και Προαγωγής Υγείας» στο Πάντειο Πανεπιστήμιο

Διαπανεπιστημιακή Συνεργασία μεταξύ του ΕΚΠΑ και του Παντείου Πανεπιστημίου

Με μεγάλη επιτυχία έγιναν τα εγκαίνια του «Ιατρείου Α' Βοηθειών - Αγωγής και Προαγωγής Υγείας» που πλέον λειτουργεί καθημερινά στο Πάντειο Πανεπιστήμιο με ευθύνη του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών «Διεθνής Ιατρική -Διαχείριση Κρίσεων Υγείας» και της Ιατρικής Σχολής.

Πρόκειται για μια Διαπανεπιστημιακή Συνεργασία μεταξύ του ΕΚΠΑ και του Παντείου Πανεπιστημίου στα πλαίσια της κοινωνικής αποστολής της Ιατρικής σχολής του Πανεπιστημίου μας.

Το Ιατρείο θα στελεχώνουν σε εθελοντική βάση φοιτητές και απόφοιτοι του Μεταπτυχιακού Προγράμματος «Διεθνής Ιατρική -Διαχείριση Κρίσεων Υγείας».Η δημιουργία του Ιατρείου που απευθύνεται στους 22.000 φοιτητές, επιστημονικό και διοικητικό προσωπικού του Παντείου.

Στην τελετή παραβρέθηκαν οι πρυτανικές αρχές του Παντείου Πανεπιστημίου και ο Αναπληρωτής Πρόεδρος της Ιατρικής Σχολής καθηγητής κ Ε. Πατσούρης, καθώς και πληθώρα φοιτητών και εθελοντών που συνέτρεξαν να βοηθήσουν στην εύρυθμη λειτουργία του νεοσύστατου Ιατρείου!

Φωτογραφίες από τα εγκαίνια