Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Ανακοινώσεις απο τρίτους » Προβολή ανακοίνωσης από τρίτους

Προβολή ανακοίνωσης από τρίτους

30.03.2010

Προκήρυξη Σεμιναρίων Βιολογίας & Ιατρικής - ΙΔΡΥΜΑ ΜΠΟΔΟΣΑΚΗ

Το Ίδρυμα Μποδοσάκη ανακοινώνει τη διοργάνωση για δεύτερη συνεχή χρονιά ενός τετραήμερου κύκλου Σεμιναρίων σε θέματα Βιολογίας και Ιατρικής, που απευθύνονται σε αριστούχους νέους Έλληνες φοιτητές.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το Ίδρυμα Μποδοσάκη προσπαθώντας να υποβοηθήσει το σωστό επιστημονικό προσανατολισμό και την καλύτερη αξιοποίηση των δυνατοτήτων άριστων νέων φοιτητών και επιστημόνων, αποφάσισε να διοργανώσει για δεύτερη συνεχή χρονιά ένα τετραήμερο επιμορφωτικό σεμινάριο σε θέματα Βιολογίας και Ιατρικής, που θα δώσει την ευκαιρία στους συμμετέχοντες να ακούσουν, να διδαχθούν και να επικοινωνήσουν με εξέχουσες επιστημονικές προσωπικότητες.

Ομιλητές θα είναι επιστήμονες που έχουν διακριθεί στον τομέα τους ή που έχουν τιμηθεί με Επιστημονικό Βραβείο του Ιδρύματος για την εξαιρετική τους επίδοση.  Το σεμινάριο, το οποίο θα πραγματοποιηθεί στη Βραυρώνα Αττικής από την Κυριακή 05.09.2010 μέχρι και την Τετάρτη 08.09.2010, προσκαλούνται να παρακολουθήσουν επί πτυχίω φοιτητές ή πτυχιούχοι των Θετικών Επιστημών και της Ιατρικής,  πανεπιστημίων της χώρας μας ή του εξωτερικού. Σας υποβάλλουμε την παράκληση να συνδράμετε, με όποιο τρόπο κρίνετε πρόσφορο, την προσπάθειά μας να δοθεί δημοσιότητα στο σεμινάριο, ώστε η πληροφορία αυτή να φθάσει στους επί πτυχίω ή πτυχιούχους της Σχολής σας, που πιθανώς να ενδιαφέρονται να τις παρακολουθήσουν.

Διαβάστε το σχετικό κείμενο της προκήρυξης

Το πρόγραμμα του σεμιναρίου