Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Ανακοινώσεις απο τρίτους » Προβολή ανακοίνωσης από τρίτους

Προβολή ανακοίνωσης από τρίτους

13.07.2015

Έναρξη νέου Διακρατικού Διατμηματικού Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών

"Υπερηχογραφική λειτουργική απεικόνιση για την πρόληψη και διάγνωση των αγγειακών παθήσεων"

Το Τμήμα Ιατρικής της Σχολής Επιστημών Υγείας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας σε συνεργασία με το Τμήμα Ιατρικής του Università degli Studi di Genova Ιταλίας, ανακοινώνει τη λειτουργία Διακρατικού Διατμηματικού Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) με τίτλο: «Υπερηχογραφική λειτουργική απεικόνιση για την πρόληψη και διάγνωση των αγγειακών παθήσεων – Advanced ultrasonic functional imaging and research for prevention and diagnosis of vascular diseases», το οποίο οδηγεί στην απονομή αντίστοιχου Μεταπτυχιακού Διπλώματος Ειδίκευσης (ΜΔΕ) και διέπεται από τον Κανονισμό Μεταπτυχιακών Σπουδών και το Ειδικό Πρωτόκολλο Συνεργασίας (ΦΕΚ441/24-03-2015 τ.Β’).

Για περισσότερες πληροφορίες, επισκεφθείτε την ιστοσελίδα http://pms-vasc-ultrasound.med.uth.gr/