Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Ανακοινώσεις απο τρίτους » Προβολή ανακοίνωσης από τρίτους

Προβολή ανακοίνωσης από τρίτους

30.04.2010

Διεθνής Έκθεση Σύγχρονης Τέχνης “BERLIN-ATHINA”

Εγκαίνια της έκθεσης την Πέμπτη 29 Απριλίου και ώρα 7μμ.

Θα διαρκέσει αρχικά μέχρι και τις 29 Μαΐου 2010, ενώ θα συνεχιστεί από τις 15 έως την 21 Ιουνίου

Ο μη κερδοσκοπικός οργανισμός CAID Κοινωνία Επιστήμη & Τέχνη διοργανώνει, στα πλαίσια των δραστηριοτήτων του που αφορούν τις νέες μορφές τέχνης, τη Διεθνή Έκθεση Ψηφιακής Τέχνης "Berlin-Athina''.

Το δημιουργικό αυτό ταξίδι θα ξεκινήσει με τα εγκαίνια της έκθεσης "Berlin-Athina'', την Πέμπτη 29 Απριλίου και ώρα 7μμ στον χώρο εικαστικών εκθέσεων του CAID. Την έναρξη της έκθεσης θα σχολιάσει η Dr. Anja Osswald, λέκτορας New Media Art και Film Aesthetics στο Πανεπιστήμιο των Τεχνών του Βερολίνου, ενώ στον χώρο της έκθεσης θα παρευρίσκονται οι καλλιτέχνες για να επικοινωνήσουν τις δημιουργίες και τις ιδέες τους με το κοινό. Τα εγκαίνια της έκθεσης θα κλείσουν με ένα μουσικό απελευθερωτικό ταξίδι και συνοδοιπόρους σε αυτό τα συγκροτήματα των Swinging Cats, Lemonade Influence και Dirty Dogs.

Η έκθεση “Berlin-Athina” θα διαρκέσει αρχικά μέχρι και τις 29 Μαΐου 2010, ενώ θα συνεχιστεί από τις 15 έως την 21 Ιουνίου στα πλαίσια του Athens Fringe Festival.

Η πρόσκληση της έκθεσης