Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Ανακοινώσεις απο τρίτους » Προβολή ανακοίνωσης από τρίτους

Προβολή ανακοίνωσης από τρίτους

19.08.2011

Διεθνές Συνέδριο: CoMeet Athens 2011

1η έως 4η Σεπτεμβρίου 2011, Φιλοσοφική Σχολή

Από 1η έως 4η Σεπτεμβρίου η Αθήνα και το Εθνικό Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, με την πολύτιμη στήριξη του Ιδρύματος Κρατικών Υποτροφιών, ανοίγουν τις πύλες τους, ύστερα από πρωτοβουλία του εθελοντικού Συλλόγου Φοιτητών Εράσμους του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, ESN KAPA Athens, σε νέους από όλη την Ευρώπη για τη διοργάνωση ενός Διεθνούς Συνεδρίου, CoMeet.

Η συνάντηση όλων των επιτροπών (Committees) που δραστηριοποιούνται υπό την σκέπη του Δικτύου Φοιτητών Εράσμους, ESN International,  λαμβάνει χώρα δύο φορές το χρόνο. Ο σκοπός της Πανευρωπαϊκής αυτής συνάντησης εστιάζει στη σύσφιξη των σχέσεων και στο γενικότερο συντονισμό των δράσεων όλων των επιτροπών του δικτύου (ESN) με γνώμονα τη θεμελίωση μίας μακροπρόθεσμης λειτουργικής στρατηγικής για την όσο το δυνατόν πληρέστερη παροχή στήριξης στους φοιτητές Erasmus σε κάθε γωνιά της Ευρώπης.

Περισσότερες πληροφορίες:

ESN CoMeet