Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Ανακοινώσεις απο τρίτους » Προβολή ανακοίνωσης από τρίτους

Προβολή ανακοίνωσης από τρίτους

31.01.2013

Διαγωνισμός καινοτομίας και επιχειρηματικότητας «Οδύσσειες Καινοτομίας 2013»

Yποβολή αιτήσεων από 4/2/2013 έως και 4/3/2013

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ «ΟΔΥΣΣΕΙΕΣ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑΣ 2013»

Το Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων (Π.Ι.) σε συνεργασία με το Επιστημονικό και Τεχνολογικό Πάρκο Ηπείρου (Ε.ΤΕ.Π.Η), στο πλαίσιο της αξιοποίησης και μετατροπής της επιστημονικής γνώσης σε καινοτόμα προϊόντα και υπηρεσίες, προκηρύσσει, για δεύτερη συνεχή χρονιά, την υλοποίηση σεμιναριακού κύκλου μαθημάτων και διαγωνισμού καινοτομίας και επιχειρηματικότητας με τίτλο «Οδύσσειες Καινοτομίας 2013».

Δικαίωμα συμμετοχής στο Διαγωνισμό έχουν Απόφοιτοι, Φοιτητές και μέλη της Ακαδημαϊκής Κοινότητας ΑΕΙ και ΤΕΙ της Ελλάδας και της αλλοδαπής  με τη μορφή ομάδων.

Ο Διαγωνισμός θα διεξαχθεί από τις 28 Ιανουαρίου 2013 έως τις 31 Μαΐου 2013. Οι αιτήσεις υποβάλλονται ηλεκτρονικά μέσω του Δικτυακού τόπου του Διαγωνισμού από 4.2.2013 έως και 4.3.2013.

Η Προκήρυξη