Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Ανακοινώσεις απο τρίτους » Προβολή ανακοίνωσης από τρίτους

Προβολή ανακοίνωσης από τρίτους

18.05.2010

Βραβείο Εξαίρετης Πανεπιστημιακής Διδασκαλίας εις μνήμην Β. Ξανθόπουλου και Σ. Πνευματικού

Η καταληκτική ημερομηνία υποβολής υποψηφιοτήτων έχει οριστικοποιηθεί για τις 10 Ιουνίου 2010.

Το Ίδρυμα Τεχνολογίας και Έρευνας προκηρύσσει από το 1991 το Ετήσιο Βραβείο Εξαίρετης Πανεπιστημιακής Διδασκαλίας Βασίλη Ξανθόπουλου - Στέφανου Πνευματικού.

Το βραβείο είναι ετήσιο και συνοδεύεται από χρηματικό ποσό 3.000 €, που προέρχεται από τους τόκους ιδιωτικών συνεισφορών φυσικών προσώπων, ομάδων, ή συλλόγων, που θέλησαν να τιμήσουν με την ίδρυση του βραβείου τη μνήμη του Βασίλη Ξανθόπουλου και του Στέφανου Πνευματικού, καθηγητών του Πανεπιστημίου Κρήτης και μελών του Ι.Τ.Ε., που δολοφονήθηκαν το βράδυ της 27ης Νοεμβρίου 1990 στο Ηράκλειο, τη στιγμή που επιτελούσαν από κοινού το διδακτικό λειτούργημα.

Δείτε την προκήρυξη

Για περισσότερες πληροφορίες:

Γραμματεία Βραβείου Ξανθόπουλου-Πνευματικού
Ερευνητικό Ινστιτούτο Χημικής Μηχανικής και Χημικών Διεργασιών Υψηλής Θερμοκρασίας
Τ.Θ. 1414, 265 04 Πάτρα
Τηλ.: 2610 965300