Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Ανακοινώσεις απο τρίτους » Προβολή ανακοίνωσης από τρίτους

Προβολή ανακοίνωσης από τρίτους

23.04.2010

5ο Πανελλήνιο Συνέδριο "ΑΚΟΥΣΤΙΚΗ 2010"

4 έως 6 Οκτωβρίου 2010 στην Αθήνα

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής των περιλήψεων: 15η Μαίου 2010

Το Ελληνικό Ινστιτούτο Ακουστικής – ΕΛ.ΙΝ.Α. (www.helina.gr) σε συνεργασία με το Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο διοργανώνουν το 5ο Πανελλήνιο Συνέδριο «Ακουστική 2010» το οποίο θα πραγματοποιηθεί από 4 έως και 6 Οκτωβρίου, στην Αθήνα.

Το συνέδριο αυτό οργανώνεται ανά διετία από το Ελληνικό Ινστιτούτο Ακουστικής (ΕΛ.ΙΝ.Α.) σε συνεργασία με κάποια πανεπιστημιακή σχολή ή τμήμα και αποσκοπεί στην ανάδειξη της σύγχρονης επιστημονικής έρευνας Ελλήνων επιστημόνων στους τομείς της Ακουστικής, στην παρουσίαση των αποτελεσμάτων της πρόσφατης έρευνας στο πεδίο αυτό, καθώς και στη γνωριμία και προώθηση της συνεργασίας όσων ασχολούνται με την ακουστική και τις εφαρμογές της.

Η καταληκτική ημερομηνία υποβολής των περιλήψεων είναι η 15η Μαίου 2010.

Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το συνέδριο έχουν αναρτηθεί στον δικτυακό τόπο: http://acoustics2010.central.ntua.gr/

Επιπρόσθετα, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν και με τη γραμματεία του συνεδρίου, Πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου, κτίριο Αντοχής Υλικών, 3ος ορ., Ηρώων Πολυτεχνείου 9, Ζωγράφου 15773, Αθήνα.

Τηλ.: 210 7721394, Φαξ: 210 7721393, (καθημερινάς 9π.μ.-1μ.μ.)

e-mail: akustica(at)central.ntua.gr