Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Ανακοινώσεις απο τρίτους » Προβολή ανακοίνωσης από τρίτους

Προβολή ανακοίνωσης από τρίτους

12.04.2013

14ο Διεθνές Θερινό Σχολείο του Πανεπιστημίου του Trento, στην Ιταλία

Yποβολή αιτήσεων έως 20 Απριλίου 2013

Το Κοινωφελές Ίδρυμα Ιωάννη Σ. Λάτση χρηματοδοτεί για την περίοδο 2008-2018 ένα πρόγραμμα Διεθνών Θερινών Σχολείων με φορέα διοργάνωσης το University of Trento, Department of Economics, Computable and Experimental Economics Laboratory (CEEL), το οποίο φέρει τον τίτλο "CEEL program in Adaptive Economic Dynamics" και απευθύνεται σε υπoψήφιους διδάκτορες και μεταδιδακτορικούς ερευνητές. Το Θερινό Σχολείο του 2013 θα πραγματοποιηθεί από την 1 έως τις 12 Ιουλίου στο Trento και θα έχει τίτλο Modularity and Design for Innovation.

Το Ίδρυμα έχει εξασφαλίσει την παραχώρηση έως 2 θέσεων ετησίως σε Έλληνες διδακτορικούς φοιτητές ή μεταδιδακτορικούς ερευνητές, υπό την προϋπόθεση ότι πληρούν τα σχετικά κριτήρια αξιολόγησης που έχουν τεθεί από τον φορέα διοργάνωσης, ο οποίος και είναι ο αποκλειστικά αρμόδιος για την επιλογή των υποψηφίων. Η συμμετοχή στο Θερινό Σχολείο είναι δωρεάν και η προθεσμία υποβολής αιτήσεων λήγει στις 20 Απριλίου 2013.

Για περισσότερες πληροφορίες, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκέπτονται την ιστοσελίδα του προγράμματος στη διεύθυνση:

Με εκτίμηση,

Κοινωφελές Ίδρυμα Ιωάννη Σ. Λάτση