Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή νέων

21.12.2018

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ! ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΩΡΑ ΔΙΑΤΥΠΩΣΗΣ ΤΟΥ ΓΡΑΠΤΟΥ ΚΕΙΜΕΝΟΥ για τους ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΥΣ ακαδ. έτους 2018-19 του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας

Π.Μ.Σ. «ΠΗΓΕΣ, ΛΑΤΡΕΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΟΣ ΒΙΟΣ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ», Π.Μ.Σ. «ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΘΕΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ» και Π.Μ.Σ. «ΘΡΗΣΚΕΙΟΛΟΓΙΑ»

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ

ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ (Π.Μ.Σ.)

ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΘΕΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΟΛΟΓΙΑΣ

Ακαδ. Έτους 2018-2019

1. «ΠΗΓΕΣ, ΛΑΤΡΕΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΟΣ ΒΙΟΣ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ»
  2. «ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΘΕΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ»
  3. «ΘΡΗΣΚΕΙΟΛΟΓΙΑ»

Καλούνται οι υποψήφιοι/ες των Π.Μ.Σ.

1. «Πηγές, Λατρεία και Διαπολιτισμικός Βίος του Χριστιανισμού»
  2. «Κοινωνική Θεολογία και Επιστήμες του Ανθρώπου»
  3. «Θρησκειολογία»

να προσέλθουν την Τρίτη 8 Ιανουαρίου 2019 στο κτίριο της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, Άνω Ιλίσια για τη γραπτή διατύπωση κειμένου 500 λέξεων σχετικού με το Π.Μ.Σ. που επιθυμούν να παρακολουθήσουν, ως ακολούθως:

Α. Υποψήφιοι/ες του Π.Μ.Σ. «Πηγές, Λατρεία και Διαπολιτισμικός Βίος του Χριστιανισμού» ώρα 15:00-17:00 στην Αίθουσα Οπτικοακουστικής Διδασκαλίας Β΄ όροφος Κτηρίου Θεολογικής Σχολής ΕΚΠΑ.

Β. Υποψήφιοι/ες των Π.Μ.Σ.:

(α) «Κοινωνική Θεολογία και Επιστήμες του Ανθρώπου» ώρα 17:00-19:00 στην Αίθουσα Οπτικοακουστικής διδασκαλίας Β΄ όροφος Κτηρίου Θεολογικής Σχολής ΕΚΠΑ

και

(β) «Θρησκειολογία» ώρα 17:00-19:00 στην Αίθουσα Οπτικοακουστικής διδασκαλίας Β΄ όροφος Κτηρίου Θεολογικής Σχολής ΕΚΠΑ.

Γραμμές λεωφορείων: από στάση μετρό Ευαγγελισμός, 220, 221 (στάση 9η Ιλισίων), 235 (στάση τέρμα Ζωγράφου), 250 (στάση Θεολογική Σχολή).

Με αυτοκίνητο Ι.Χ., είσοδος από την πύλη της Πανεπιστημιούπολης στην Ούλωφ Πάλμε (ανοικτή). Οι πύλες εισόδου της Πανεπιστημιούπολης από το Νεκροταφείο Ζωγράφου και από την Καισαριανή είναι ανοικτές το μεσημέρι από 14:30-17:00.

Ο Διευθυντής των Π.Μ.Σ.

Καθηγητής Γεώργιος Ν. Φίλιας