Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

30.09.2018

Θυρίδα Ιερού Παρεκκλησίου Θεολογικής Σχολής

Εφημέριος: Πρωτ. π. Ευάγγελος Μαρκαντώνης

Κάθε Πέμπτη του ακαδημαϊκού έτους τελείται Ορθρος και η Θεία Λειτουργία στο Ιερό Παρεκκλήσιο τού Αποστόλου Παύλου τής Θεολογικής Σχολής, σύμφωνα με πρόγραμμα, το οποίο ανακοινώνεται στην ιστοσελίδα της Κοσμητείας της Σχολής. Στις Ακολουθίες αυτές διακονούν φοιτητές και φοιτήτριες στο πλαίσιο τής διατμηματικής δράσης "Λατρεία". Το Παρεκκλήσιο ευρίσκεται στον Β' όροφο του Κτηρίου της Σχολής μετά την Αίθουσα Οπτικοακουστικής Διδασκαλίας.

Μετά το πέρας της Θείας Λειτουργίας προσφέρεται κέρασμα στο Αρχονταρίκι της Σχολής στον Γ' όροφο του Κτηρίου. Προσκαλούνται όλοι οι φοιτητές και φοιτήτριες να συμμετέχουν.

Από την ακαδ. περίοδο 2015-16 ως Εφημέριος τού Παρεκκλησίου διακονεί ο Πρωτ. π. Ευάγγελος Μαρκαντώνης, πτυχ. Χημείας και Θεολογίας, Υποψ. Διδάκτωρ τού Τμήματος Θεολογίας.

Πίνακας Ανακοινώσεων Ιερού Παρεκκλησίου